Programowanie > Asembler

RS232 / USB

<< < (2/2)

Nevar:
No widzisz to nie są proste rzeczy. Głównie ze względu na to, że potrzeba dużo doświadczenia żeby wiedzieć co i gdzie. Na pewno przyda się podstawowa umiejętność z programowaniu najlepiej w C. Potem zalecam podstawową wiedzę z używania systemu Linux. Potem kupujesz coś takiego: http://piregistration.element14.com/raspberryPi1.html, za ok 100zł. Taki mini komputer jest w stanie zrobić wszystko to co twój PC tylko jest mniejszy/słabszy ale też bardziej oszczędny. Prawdopodobnie w zestawie dostaniesz gotowy system Linux, więc wszystko będzie śmigać. Jak nie to można zaciągnąć gotowca z sieci. Te płytki są ostatnio bardzo popularne ze względu na swoją cenę.

Jak masz tam Linux'a to możesz generalnie robić co tylko ci się zapragnie. Ale jak mówiłem nie jest to łatwe i generalnie bez bezpośredniej pomocy to zajmie ci to sporo czasu. No kasy też trzeba trochę zainwestować.

codex:
Dzieki Nevar w to po prostu ciężko uwierzyć wspaniałe cacko i to za tą cenę ?! :) . Trochę intuicyjnie idę tropem ale właśnie to chyba rozwiązuje moje problemy ( chciałęm uiknąć lutownicy bo to by katastrofa była ). Z programowaniem ... no było by elegancko gdyby nie jedno ale ... Linux - nie mam żadnego doswiadczenia programistycznego z tym systemem. Szczerze miałem nadzieje, że jakoś uda mi się uniknąć linuxa :) ... Ale trudno nikt nie mówił, że będzie łatwo. Chciał bym tylko zoptymalizować jeszcze podejście do sprawy zanim zacznę ogarniać materiał ale wstrzymam się z pytaniami do czasu zakupu urządzenia.

Ps. Widzę w opisie procesor ARM. Czy to oznacza, że http://arm.flatassembler.net/ bedzie dobre do programowania tego urządzenia ? była by to zaleta ponieważ udało by mi się pozostać w swojej ulubionej sładni. Poza tym kiedyś czytałem ogólne info na temat ARM'ów geneza powstania, obecne zastosowania itp. wynika z tego ( w mojej opini ), że to będzie najbliższa przyszłość co jeszcze bardziej zachęca do tematu.

Nevar:

--- Cytat: codex w Grudzień 08, 2012, 15:06:36 ---Dzieki Nevar w to po prostu ciężko uwierzyć wspaniałe cacko i to za tą cenę ?! :) . Trochę intuicyjnie idę tropem ale właśnie to chyba rozwiązuje moje problemy ( chciałęm uiknąć lutownicy bo to by katastrofa była ). Z programowaniem ... no było by elegancko gdyby nie jedno ale ... Linux - nie mam żadnego doswiadczenia programistycznego z tym systemem. Szczerze miałem nadzieje, że jakoś uda mi się uniknąć linuxa :) ... Ale trudno nikt nie mówił, że będzie łatwo. Chciał bym tylko zoptymalizować jeszcze podejście do sprawy zanim zacznę ogarniać materiał ale wstrzymam się z pytaniami do czasu zakupu urządzenia.
--- Koniec cytatu ---

Poczytaj sobie o instalacji jakiegoś systemu np. Debian i postaraj się zainstalować na PC jeżeli masz wolną partycje lub dysk. Trochę poćwiczysz i załapiesz podstawowe komendy. Tak naprawdę to system jak każdy inny, a do pracy w konsoli nadaje się o wiele lepiej niż Windows.


--- Cytat: codex w Grudzień 08, 2012, 15:06:36 ---Ps. Widzę w opisie procesor ARM. Czy to oznacza, że http://arm.flatassembler.net/ bedzie dobre do programowania tego urządzenia ? była by to zaleta ponieważ udało by mi się pozostać w swojej ulubionej sładni. Poza tym kiedyś czytałem ogólne info na temat ARM'ów geneza powstania, obecne zastosowania itp. wynika z tego ( w mojej opini ), że to będzie najbliższa przyszłość co jeszcze bardziej zachęca do tematu.
--- Koniec cytatu ---
Przypuszczam że generalnie schemat tworzenia programu w FASM zostanie  ten sam, jednak na pewno trzeba się przygotować na inne mnemoniki instrukcji i większą ilość argumentów niż w x86.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej