Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - codex

Strony: [1]
1
Asembler / Odp: RS232 / USB
« dnia: Grudzień 08, 2012, 15:06:36 »
Dzieki Nevar w to po prostu ciężko uwierzyć wspaniałe cacko i to za tą cenę ?! :) . Trochę intuicyjnie idę tropem ale właśnie to chyba rozwiązuje moje problemy ( chciałęm uiknąć lutownicy bo to by katastrofa była ). Z programowaniem ... no było by elegancko gdyby nie jedno ale ... Linux - nie mam żadnego doswiadczenia programistycznego z tym systemem. Szczerze miałem nadzieje, że jakoś uda mi się uniknąć linuxa :) ... Ale trudno nikt nie mówił, że będzie łatwo. Chciał bym tylko zoptymalizować jeszcze podejście do sprawy zanim zacznę ogarniać materiał ale wstrzymam się z pytaniami do czasu zakupu urządzenia.

Ps. Widzę w opisie procesor ARM. Czy to oznacza, że http://arm.flatassembler.net/ bedzie dobre do programowania tego urządzenia ? była by to zaleta ponieważ udało by mi się pozostać w swojej ulubionej sładni. Poza tym kiedyś czytałem ogólne info na temat ARM'ów geneza powstania, obecne zastosowania itp. wynika z tego ( w mojej opini ), że to będzie najbliższa przyszłość co jeszcze bardziej zachęca do tematu.

2
Asembler / Odp: RS232 / USB
« dnia: Grudzień 06, 2012, 20:27:52 »
Ok. Dzięki to bardzo upraszcza sprawę. Właśnie wybieram się po weeckendzie na zakupy do tego projektu. Szczerze to właśni ustalam co potrzebne i oprócz tej przejściówki nie bardzo nawet wiem co potrzebuję ( śmieszna sytuacja ).
Wiem tylko co chcę osiągnąć i oczywiście ten "przełącznik" był symboliczny w temacie.

Cytuj
Najlepiej jak byś miał z drugiej strony coś więcej niż tylko przycisk np jakiś mikroprocesor z obsługą RS. Możesz się pobawić i wlutować jakiś sterownik który odbierze ci wysłany bajt i zapisze w jakimś rejestrze
 

No to właśnie sedno sprawy. Docelowo na drugim końcu RS232 wyobrażam sobie coś bardziej wyszukanego niż przełącznik.

Pytanie:
Czy do takiego celu który opiszę potrzebuję się zaznajomić z programowaniem np ATMEGA ? ( czy to dobra droga do osiągnięcia tego celu)


Opis:
kamera + czujnik ruchu -->  (?)  -->  RS323 komputera --> Uruchomić program na PC za pomocą sygnału z czujnika ruchu.

Przepraszam za mnogość pytań ale mało jest ludzi od których można coś fachowego się dowiedzieć więc korzystam. Sam nic nie wiem obecnie o mikrokontrolerach, widziałęm przykłady asemblerowego kodu na ATMEGA, wygląda, że tak powiem przyjaźnie na pierwszy rzut oka.


 


3
Asembler / Odp: RS232 / USB
« dnia: Grudzień 03, 2012, 17:22:35 »
No tak tylko, że w międzyczasie alternatywa pt. "RS232" upadła:
Przeczytałem kawał makulatury jak zacząć programować RS232, zacząłem pisać kod, patrzę na tylną ścianę obudowy kompa ... nie ma RS232  ::) .Nowy komp więc nie wiedziałem jeszcze.
Zostaje tylko USB.
Jak to zrealizować używając tylko USB ?

Dzięki za odp.

4
Asembler / RS232 / USB
« dnia: Listopad 23, 2012, 20:30:02 »
Witam. Od razu przejdę do rzeczy:
Potrzebuje w Windows uruchomić program przy pomocy sprzętu* samoróbki podłączonego do RS232 lub USB.

*Dla uproszczenia niech sprzętem będzie zwykły wyłącznik na początek.

1. Którego złącza lepiej użyć RS232 / USB
2. Jakie piny połączyć i w jaki sposób  - jaki materiał ogarnąć, żeby to zrozumieć ?

Wszystko chciał bym zrealizować w asembly ponieważ nie znam innego języka ( i myśle, że nie muszę znać ).   

Strony: [1]