Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Nevar

Strony: [1]
1
Asembler / Propozycja współpracy
« dnia: Lipiec 04, 2012, 15:39:27 »
Oferuje możliwośc współpracy przy projekcie pisania prostego jądra systemu operacyjnego.

Założenia: Stworzyć coś co zaoferuje minimum (mikrojądro) funkcjonalności. Stworzenie systemu wątków, procesów, komunikacji, systemu driverów, zarządzania pamięcią, procesorami. Jako język dla samego jądra będzie stosowany czysty asembler. Docelowo jednak nie będzie ograniczenia tylko i wyłącznie na ten język dla dalszego użycia jądra systemu. Czyli pisanie samych aplikacji driverów lub modułów wyższego poziomu będzie możliwe z poziomu języka C. Jako że jądro będzie napisane w asemblerze to skupiam się tutaj na architekturze minimum x86_64. Kod ma działać na architekturze Intel jak i AMD.
Jeżeli chodzi o cel całego projektu to jest to czysta przyjemność z programowania w asemblerze i tworzenie czegoś od podstaw. Jest też przede wszystkim możliwośc nauczenia się tego wszsytkiego o czm już wspmniałem jak i dużo więcej.

Kogo szukam: Osób które znają asembler i programowały w nim programy pod DOS i Winows/Linux minimum rok. Znajomość języka C i minimum rok doświadczenia. Nie wymagam znajomości konkretnych systemów operacyjnych Windows/Linux od strony jądra. Jest jednak wymagana znajomośc elementów jądra systemu operacyjnego i ich funkcjonalności.

Czego ja bym oczekiwał: Nie szukam na pewno osób, które są zajebiste w programowaniu i napisały już dwa systemy w swoim życiu. Szukam przede wszystkim ludzi którzy chcieliby poświęcić 2 lata (może więcej) ze swojego życia na nauczenie się dobrego programowania w asemblerze i dobrego zaznajomienia z docelową architekturą PC.
Jeżeli ktoś ma duże braki w znajomości sprzętu lub samego języka to oczywiście czeka go więcej czytania niż praktyki, ale oczywiście zgłaszać się mogą wszyscy. Postaram się bezpośrednio zweryfikować czy szukam danej osoby.

Strony: [1]